اپلاخبار

ویژگی های iOS 14 – بزرگترین به روز رسانی آیفون

iOS 14 در راه است. در اینجا باید آنچه در مورد ویژگی های جدید ، نسخه آزمایشی ، تاریخ انتشار و ابزارک ها بدانید را ارائه میدهیم.

امروز اولین بار سیستم عامل iOS 14 نمایش داده شد – این سیستم عامل جدید اپل است که آیفون 12 همراه آن به بازار عرضه خواهد شد و به زودی نیز در سایر مدل های آیفون ارائه خواهد شد.

اپل از طراحی جدید صفحه نمایش آیفون در کنفرانس سالانه WWDC 2020 خبر داد

به نظر می رسد iOS 14 جامع ترین بروزرسانی نرم افزاری است که اپل طی سال ها معرفی کرده است. این مجموعه طیف وسیعی از ویژگی های جدید ، از رابط کاربری صفحه اصلی کاملاً جدید و فیلم و تصویر را گرفته تا قابلیت های جدید برای سیری (از جمله ترجمه زنده روی دستگاه و تجربه پیام رسانی ساده ، به ویژه هنگام مکالمه با گروه ها)

در اینجا نگاهی عمیق تر به این خواهیم داشت که این بروزرسانی چه ویژگی جدیدی به آیفون فعلی شما و آیفون های جدیدی که اپل قصد دارد این پاییز را منتشر کند، می آورد.

تاریخ انتشار iOS 14

نسخه بتا توسعه دهنده iOS 14 هم اکنون فعال است. برای دانلود این نسخه جدید، شما باید یک حساب کاربری فعال Apple Developer داشته باشید ، اما ناامید نشوید ، زیرا iOS Beta Public 14 در راه است و برای ماه ژوئیه منتشر شده است.

اگر کنجکاو هستید چه مدت ممکن است منتظر نمایش بتا عمومی باشید ، در مورد به روزرسانی iOS 13 سال گذشته ، اولین نسخه عمومی بتا در تاریخ 24 ژوئن منتشر شد ، سه هفته بعد از پیش نمایش این به روزرسانی در کنفرانس WWDC سال گذشته .

در طی فرآیند بتا IOS ، اپل مجموعه ای از به روزرسانی ها را منتشر می کند تا باگ ها را مرتفع و ویژگی های جدید را تنظیم کند. این به روز رسانی ها در طول تابستان اجرا می شوند. نسخه عمومی نهایی نسخه جدید iOS معمولاً بین انتشار آیفون در پاییز اپل و زمان ورود این تلفن های هوشمند جدید به فروشگاه ها صورت می گیرد. ما انتظار داریم که این روند مثل iOS 14 تکرار شود ، بنابراین به دنبال نسخه جدید کمی بعد از رونمایی اپل از آیفون 12 باشید – هر زمان که ممکن باشد.

iOS 14: صفحه اصلی و ابزارکها

ابزارک های صفحه اصلی IOS 14
ابزارک ها را در عمل نمایش میدهد. (اعتبار تصویر: اپل)

انقلابی ترین تغییر در iOS 14 همان کاری است که اپل روی صفحه اصلی انجام داده است. یک صفحه جدید که کتابخانه ی برنامه ها مثل اندروید کار میکند، به استثنای اینکه این سیستم عامل به صورت هوشمندانه برنامه ها را بر اساس طبقه بندی گروه بندی می کند. ابزارک ها را می توان از صفحه شخصی خود در صفحه های عادی درست در کنار برنامه های صفحه اصلی تغییر اندازه داد و از صفحه خود خارج کرد.

این ابزارک ها بسیار گسترده تر از هر چیزی است که اپل تاکنون در نسخه قبلی iOS قرار داده است. برای مثال ابزارک آب و هوا می تواند تا چهار ستون یا دو ستون تغییر اندازه دهد و هر تغییر در اندازه به صورت پویا بر آن می افزاید: مانند پیش بینی تا یک هفته ی آینده.

ابزارک ها در نسخه ی جدید IOS 14 اپل
ابزارک ها در نسخه ی جدید IOS 14 اپل

همچنین یک کلاس ابزارک جداگانه جدید به نام Smart Stacks وجود دارد. در اصل ، یک Smart Stack مانند یک ابزارک پویا است که به عنوان یک ابزارک برای یک برنامه خاص بر اساس نشانه های متنی یا بسته به زمان روز عمل می کند. به عنوان مثال ، هنگامی که از خواب بیدار می شوید ، Smart Stack ممکن است هوا را نشان دهد. چند ساعت بعد ، شاید تقویم. و هنگامی که به خانه رسیدید ، برای نشان دادن معیارهای تناسب اندام شما دوباره تغییر می کند. همچنین می توانید هر زمان که دوست دارید ، همه برنامه های موجود در Smart Stack خود را به صورت دستی بکشید.

iOS 14: بارگیری سریع برنامه ها

iOS 14 App Clips

قطعات جدید برنامه به یک نیش کوچک، به نام App Clips ، به شما امکان می دهد بدون بارگیری کلیه موارد ، از یک برنامه استفاده کنید. این می تواند برای آن دسته از برنامه های کاربردی کوتاه و یکبار مصرف که در حال حاضر ضروری هستند مفید باشد ، اما نه آنهایی که لزوماً می خواهید روی دستگاه خود برای همیشه حفظ کنید. شما قادر خواهید بود برای برنامه های بارگیری شده به صورت کلیپ ، از سیستم ورود به سیستم استفاده کنید ، بنابراین لازم نیست فقط برای آن موارد کوتاه استفاده کنید.

iOS 14: پیام ها و مکالمات

iOS 14: پیام ها و مکالمات
(اعتبار تصویر: اپل)

قسمت پیام ها در طول سال ها تا حد زیادی بدون تغییر باقی مانده است ، اما در نهایت در حال به دست آوردن برخی از قابلیت های جدید در به روز رسانی iOS 14 است. خارج از موارد اضافی مورد نیاز Memojis های جدید (در حال حاضر لوازم جانبی ماسک صورت وجود دارد) ، صفحه نمایش لیست جدید پیام ها فضایی را در بالای صفحه فراهم می کند برای اینکه بتوانید مخاطبین را که بیشتر با آنها صحبت می کنید به راحتی در بالا پین کنید.

به روزرسانی بزرگ دیگر مربوط به مکالمات گروهی است. اکنون می توانید به یک پیام خاص پاسخ دهید ، به نوعی مانند Slack. همچنین هرکسی که تاکنون در یک گروه گسترده iMessage گنجانده شده باشد، گزینه جدیدی را برای خاموش کردن همه اعلان ها در مکالمه گروهی خاص در دسترس دارد، مگر اینکه یک عضو گروه به طور خاص شما را مورد خطاب قرار دهد.

iOS 14: Siri و ترجمه ی زنده

ترجمه زنده قدرتمند جدید سیری کاملاً در خود آیفون شما اتفاق می افتد – بدون نیاز اتصال به اینترنت . حتی می تواند مکالمات را ترجمه کند.

به نظر می رسد اپل همیشه با هر بروزرسانی iOS همیشه نوید پیشرفت جدید Siri را بدهد، اما iOS 14 ممکن است این وعده را تحقق بخشد.

اپل با طراحی کاملی برای سیری پیش می رود. به جای ایجاد یک صفحه جداگانه Siri ، می توانید برای دستیابی به یک برنامه به دستیار دیجیتال بگویید و این کار را مستقیماً از صفحه اصلی انجام دهید. به همین ترتیب ، درخواست های سیری مانند هوا در بالای صفحه ظاهر می شود.

با iOS 14 ، Siri قادر به انجام دیکته در خود دستگاه خواهد بود ، به گونه ای که سخنان شما روی دستگاه شما بماند. دارندگان Google Pixel می توانند به شما بگویند که از این ویژگی چه استقبال خوبی می شود. اپل قدرت پشتیبانی از ترجمه Siri را برای پشتیبانی از مکالمات و نه فقط قطعه عبارات تقویت می کند.

برای این منظور ، یک برنامه جدید ترجمه در iOS 14 به شما امکان می دهد کل مکالمات را در صفحه iPhone خود ترجمه کنید. با تبدیل حالت نمایش تلفنی به حالت افقی ، مکالمه ای که به زبان های مختلف در هر طرف صفحه نمایش داده می شود.

اپل می گوید ، ترجمه به قدری هوشمند است که به طور خودکار زبان را تشخیص می دهد. و تمام ترجمه و رونویسی در آیفون اتفاق می افتد بدون اینکه اطلاعاتی در سرور ابری بارگذاری شود. این بدان معناست که برای مکالمه با شخصی با یک زبان دیگر نیازی به اتصال به اینترنت نخواهید داشت و ترجمه سریعتر از گذشته خواهد بود.

در هنگام راه اندازی ، ترجمه از 11 زبان پشتیبانی خواهد کرد: انگلیسی ، چینی ماندارین ، فرانسوی ، آلمانی ، اسپانیایی ، ایتالیایی ، ژاپنی ، کره ای ، عربی ، پرتغالی و روسی. ترجمه نیز برای اولین بار در مرورگر سافاری امکان پذیر خواهد بود.

iOS 14: حالت تصویر در تصویر

حالت تصویر در تصویر IOS 14
(اعتبار تصویر: Apple)

صفحه نمایش تلفن ها روز به روز بزرگتر می شود ، اپل می توانست یک ویژگی تصویر در تصویر را در iOS 12 یا 13 معرفی کند. خوشبختانه حالا این شرکت، قابلیت تصویر در تصویر را در نسخه ی جدید IOS اضافه کرده است. توسط این ویژگی شما قادر خواهید بود ویدیو را در حالی که در برنامه های دیگر در iOS 14 هستید تماشا کنید، و رابط کاربری آن برای انجام این کار کاملاً هوشمندانه است.

فیلم ها به زبانه هایی در کنار صفحه نمایش پین میشوند و بسته به زمانی که واقعاً می خواهید آنها را ببینید ، بسته می شوند یا می توانند به عقب کشیده شوند. فیلم ها همچنین می توانند تغییر اندازه دهند ، اگر واقعاً در حال کار کردن بر روی کارهایی هستید که نیاز به بیشتر اندازه نمایشگر موجود داشته باشید، بسیار مفید است.

نقشه ها در iOS 14

نقشه ها در iOS 14

اپل دارای چندین تغییر برنامه ریزی شده برای نقشه ها از جمله راهنمای جدید است. ایده اصلی راهنمایی ها این است که اپل به شما توصیه می کند از مکان هایی برای غذا خوردن و مکان هایی برای گشت و گذار در شهرهای منتخب استفاده کنید. با این حال ، جالب ترین ویژگی میتواند پیشنهاد مسیر هایی برای کوتاه کردن مسافت شما و کمتر کردن مصرف سوخت شماست.

در iOS 14 ، شما می توانید مسیرهای مخصوص دوچرخه سواری را دریافت کنید که به شما خطوط و مسیرهای دوچرخه را نمایش دهد. مسیرهای شما به شما اطلاع می دهد که آیا در جاده های آرام یا شلوغی در حال حرکتید، و همچنین می توانید به ارتفاعی که در طول مسیر خود دارید نگاهی بیندازید تا متوجه شوید که در طول مسیر تپه و بلندی وجود دارد یا خیر.

اگر وسیله نقلیه الکتریکی دارید ، نقشه ها یک ویژگی مسیریابی EV را اضافه می کنند که شارژ فعلی وسیله نقلیه شما را ردیابی می کند. نقشه شما ایستگاه های شارژ را در طول مسیر شما نشان می دهد ، با در نظر گرفتن نقشه ها ارتفاع و آب و هوا.

iOS 14: CarPlay و کلید های خودرو

iOS 14: CarPlay and car keys

اگر از فشار دادن کلیدهای فیزیکی خسته هستید ، اپل در iOS 14 جایگزینی با کلیدهای ماشین در برنامه Wallet دارد. این ویزگی کلیدهای اتومبیل از NFC استفاده می کند و برای باز کردن قفل وسیله نقلیه خود به سادگی روی گوشی ضربه بزنید. در بعضی از مدل ها ، حتی می توانید آیفون خود را روی صفحه شارژ داخلی خودرو قرار دهید و سپس فقط دکمه روشن کردن ماشین را فشار دهید تا ماشین روشن شود.

اپل می گوید ویژگی کلیدهای اتومبیل آن نسبت به کلیدهای فیزیکی ایمن تر است و می توانید با تشکر از کلیدهای امن Secure Enclave تعبیه شده در گوشی های Cupertino ، کلیدها را با سایر کاربران آیفون به صورت ایمن به اشتراک بگذارید. اولین خودرو برای پشتیبانی از کلیدهای اتومبیل در Wallet ، سری 2021 BMW 5 ، که در ماه ژوئیه به بازار عرضه می شود ، هرچند در نهایت بیشتر مدل ها اضافه خواهند شد.

اپل می گوید در حال کار با خودروسازان است تا بتوانید گوشی خود را در جیب یا کیف خود نگه دارید و هنوز هم از تلفن خود به عنوان کلید های ماشین استفاده کنید. گزینه های جدید تصویر پس زمینه نیز برای ویژگی CarPlay در حال اضافه شدن هستند. و بار دیگر ، اپل ابزارهای مفیدی را برای رانندگان وسایل نقلیه الکتریکی ، مانند توانایی ردیابی سطح شارژ خودروی شما ، اضافه می کند و پیش بینی می کند که با در نظر گرفتن عواملی مانند ارتفاع ، چه مدت قادر به ادامه ی مسیر خواهید بود. این عملکرد در برنامه معمول نقشه ها وجود خواهد داشت، هرچند که به علاوه در CarPlay در داخل وسیله نقلیه شما بسیار مفید است.

iOS 14: دوربین

اگر به روزرسانی های اپل در رابط کاربری دوربین iOS را در جریان پخش مستقیم WWDC 2020 ندیدید، به این دلیل است که به آنها اشاره نشده است. با این حال ، این ویژگی ها در صفحه پیش نمایش iOS 14 اپل ذکر شده اند ، و اگرچه به اندازه آن پیشرفت های صفحه اصلی ، جامع نیستند ، اما شایان ذکر است به نسبت تغییرات بزرگی هستند.

آیفون ها در iOS 14 قبل از اولین عکسی که میگیرید، زمان کمتری را پردازش افراد حاضر در صحنه صرف میکند، همچنین می توانند چندین عکس را به صورت متوالی سریعتر از هر زمان دیگری بگیرد و این بسیار مهم است ، زیرا برخی از آخرین نسخه های ارتقاء پردازش دوربین اپل ، مانند Smart HDR ، فریم های مختلفی را با هر تصویر معرفی می کنند و زمان بیشتری را برای هر عکس اضافه می کنند ، البته برای نتیجه بهتر. این بروزرسانی حداقل باید سرعت بیشتری یابد.

همچنین در iOS 14 یک ویژگی جدید قفل فوکوس برای قرار گرفتن در معرض شی دارد که میتواند به شما امکان تغییر مقدار فوکوس هنگامی که در جاهای مختلف تصویر کلیک میکنید برای دریافت تصویر بهتر میدهد.

ویژگی های حریم خصوصی در iOS 14

iOS 14 اپل شامل برخی از خصوصیات حریم خصوصی است که برای شفافیت و کنترل بیشتری طراحی شده است. به عنوان مثال ، هم اکنون همه برنامه ها باید قبل از نصب آنها ، مجوز کاربر را بدست آورند. اپل همچنین می گوید که صفحات محصول در فروشگاه App خلاصه ای از شیوه های محافظت از حریم خصوصی که توسعه دهندگان آن را با فرمت قابل فهم ارائه می دهند را خواهد داشت.

ورود به سیستم اپل نیز در iOS 14 بروزرسانی می شود. کاربران می توانند حساب های موجود خود را برای ورود به سیستم با اپل ارتقا دهند تا از حریم شخصی خود محافظت کنند. همچنین می توانید هنگام درخواست درخواست دسترسی ، موقعیت مکانی تقریبی خود را به جای مکان دقیق خود به اشتراک بگذارید.

iOS 14: برنامه خانگی و HomeKit

iOS 14: برنامه خانگی و HomeKit

برای کسانی که دوست دارند از برنامه اپل هوم استفاده کنند تا خانه هوشمند خود را کنترل کنند ، با iOS 14 به روزرسانی های خوبی را دریافت میکنند. این شامل تشخیص چهره از طریق دستگاه است ، به این معنی که درهای فیلمبرداری و دوربین های امنیتی سازگار قادر به شناسایی دوستان و خانواده شما خواهند بود .

سایر نکات برجسته برای برنامه Home در iOS 14 شامل پیشنهادات جدید اتوماسیون و کنترل های گسترده در مرکز کنترل برای دسترسی سریع تر به لوازم جانبی و صحنه ها است. و Adaptive Lighting به طور خودکار رنگ را در طول روز برای چراغهای سازگار با HomeKit تنظیم می کند.

قابلیت های سلامت در iOS 14

اپل با افزایش قابلیت های ره گیری خواب در iOS 14 ،با توصیه به شما خواب وتنظیم خواب مناسب برای برخی از روزهای هفته ، ویژگی های ردیابی خواب iOS را با iOS 14 ترسیم می کند. iOS 14 همچنین می تواند به شما بگوید که چگونه تنظیمات صدای گوش شما ممکن است به مرور زمان به شنوایی شما آسیب برساند.

یک فهرست جدید چک لیست ، مدیریت داده های شما را آسان تر می کند ، در حالی که معیارهای جدید برای تحرک ، سوابق پزشکی ، علائم و ECG به شما امکان می دهد تا بتوانید درک کاملی از سلامتی خود داشته باشید.

چه دستگاه هایی از iOS 14 پشتیبانی می کنند؟

یکی از مزایایی که آیفون نسبت به Android دارد این است که تلفن های هوشمند اپل می توانند همزمان با نسخه جدیدی از iOS به روز شوند. اپل همچنین با حفظ پشتیبانی iOS برای تلفن های قدیمی تر از چند سال ، کار خوبی انجام داده است و خوشبختانه ، این در مورد iOS 14 نیز صادق است.

لیست زیر انواع iPhone و iPod Touch هایی هستند که به روزرسانی iOS 14 را دریافت می کنند ، اگرچه ذکر این نکته ضروری است که ویژگی های خاصی که به سخت افزار دستگاه خاص متکی هستند (مانند کلید های دیجیتال ماشین ) مدل های قدیمی تر این قابلیت را از دست می دهند.

محصولات فوق در فروشگاه ها کیا کالا موجود هستند:

گوشی

گوشی موبایل اپل مدل iPhone 11 Pro A2217 دو سیم‌ کارت ظرفیت 512 گیگابایت

خرید اینترنتی گوشی موبایل اپل مدل iPhone 11 Pro A2217 دو سیم‌ کارت ظرفیت 512 گیگابایت و قیمت انواع گوشی موبایل اپل از فروشگاه آنلاین کیا کالا. جدیدترین مدل‌های گوشی موبایل اپل با بهترین قیمت در کیا کالا

مشاهده این محصول در فروشگاه

گوشی

گوشی موبایل اپل مدل iPhone 11 A2223 دو سیم‌ کارت ظرفیت 64 گیگابایت

خرید اینترنتی گوشی موبایل اپل مدل iPhone 11 A2223 دو سیم‌ کارت ظرفیت 64 گیگابایت و قیمت انواع گوشی موبایل اپل از فروشگاه آنلاین کیا کالا. جدیدترین مدل‌های گوشی موبایل اپل با بهترین قیمت در کیا کالا

مشاهده این محصول در فروشگاه

گوشی

گوشی موبایل اپل مدل iPhone 11 Pro Max A2220 دو سیم‌ کارت ظرفیت 256 گیگابایت

خرید اینترنتی گوشی موبایل اپل مدل iPhone 11 Pro Max A2220 دو سیم‌ کارت ظرفیت 256 گیگابایت و قیمت انواع گوشی موبایل اپل از فروشگاه آنلاین کیا کالا. جدیدترین مدل‌های گوشی موبایل اپل با بهترین قیمت در کیا کالا

مشاهده این محصول در فروشگاه

گوشی

گوشی موبایل اپل مدل Apple iPhone XS تک سیم کارت ظرفیت 64 گیگابایت

خرید اینترنتی گوشی موبایل اپل مدل Apple iPhone XS تک سیم کارت ظرفیت 64 گیگابایت و قیمت انواع گوشی موبایل اپل از فروشگاه آنلاین کیا کالا. جدیدترین مدل‌های گوشی موبایل اپل با بهترین قیمت در کیا کالا

مشاهده این محصول در فروشگاه

گوشی

گوشی موبایل اپل مدل iPhone XS Max A1921 LLA تک سیم‌ کارت ظرفیت 256 گیگابایت

خرید اینترنتی گوشی موبایل اپل مدل iPhone XS Max A1921 LLA تک سیم‌ کارت ظرفیت 256 گیگابایت و قیمت انواع گوشی موبایل اپل از فروشگاه آنلاین کیا کالا. جدیدترین مدل‌های گوشی موبایل اپل با بهترین قیمت در کیا کالا

مشاهده این محصول در فروشگاه

گوشی

گوشی موبایل اپل مدل iPhone XR A2108 دو سیم کارت ظرفیت 256 گیگابایت

خرید اینترنتی گوشی موبایل اپل مدل iPhone XR A2108 دو سیم کارت ظرفیت 256 گیگابایت و قیمت انواع گوشی موبایل اپل از فروشگاه آنلاین کیا کالا. جدیدترین مدل‌های گوشی موبایل اپل با بهترین قیمت در کیا کالا

مشاهده این محصول در فروشگاه

گوشی

گوشی موبایل اپل مدل iPhone 8 Plus A1897 ظرفیت 64 گیگابایت

خرید اینترنتی گوشی موبایل اپل مدل iPhone 8 Plus A1897 ظرفیت 64 گیگابایت و قیمت انواع گوشی موبایل اپل از فروشگاه آنلاین کیا کالا. جدیدترین مدل‌های گوشی موبایل اپل با بهترین قیمت در کیا کالا

مشاهده این محصول در فروشگاه

iOS 14: آیا لازم است نسخه بتا را دانلود کنید؟

این می تواند وسوسه کننده باشد که به جمعیت برنامه نویس یا آزمایش کنندگان برنامه بتا عمومی اپل بپیوندید و کمی بعد از اعلام شدن ، ویژگی های جدید iOS را بدست آورید. اما این چند خطرات را در پی دارد. در حالی که بتای عمومی اپل معمولاً بسیار کامل و شفاف است ، اما هنوز هم بتا هستند و احتمالاً دارای اشکالات هستند. برنامه های مورد علاقه شما همیشه تضمین نمی کنند که با بتا IOS ، به خصوص در اوایل چرخه بتا ، کاملا هماهنگی داشته باشند. و البته ، بتای توسعه دهنده ، که یک ماه زودتر از مواردی که برای استفاده عمومی در نظر گرفته شده است ، وجود دارد ، بخصوص خطرناک است.

به همین دلیل ، توصیه ای که برای هر نسخه بتا از iOS ارائه می دهیم در مورد iOS 14 نیز کاربرد دارد: فقط بتا را بر روی تلفن مورد نیاز برای استفاده روزمره نصب کنید. و اگر شما نمی خواهید با هر گونه اشکال احتمالی درگیر شوید ، توصیه می کنیم اولین نسخه های بتا عمومی اول را کنار بگذارید، حداقل تا زمانی که اپل همه مشکلات مربوط اولیه را برطرف کند.

سجاد طبیشی

خوره ی تکنولوژی، یه دانشجو ی کامپیوتر که از بچگی نرم افزارای مختلفو تست کرده با انواع سخت افزارا کار کرده و حالا تجربه هاشو مینویسه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: هشدار: مطالب وبلاگ قابل کپی برداری ینستند!!